تبلیغات
آموزش بازاریابی مجازی و اینترنتی - چگونه مشاوره طراحی سایت خود را انتخاب کنید؟
انتخاب یک مشاوره طراحی سایت می تواند بسیار سخت باشد، مخصوصاً هنگامی که با پیچیدگی های اینترنت، مرورگر ها، بهینه سازی برای موتورهای جستجو، دسترسی وب، استانداردهای وب و دیگر جزئیات ساخت و طراحی سایت موفق آشنا نباشید. بیشتر مواقع مشاوره طراحی سایت، سابقه خوب و پروپوزال قانع کننده ای از خود ارائه می دهد، اما چطور می توان مطمئن شد که سطح واقعی تجربه مشاوره طراحی سایت چقدر است؟ و آیا انتخاب مشاوره طراحی سایت شما انتخاب درستی خواهد بود یا خیر؟
مشاوره طراحی سایت

در این مقاله سعی می کنیم نکاتی را که برای انتخاب مشاوره طراحی سایت به صورت کلی باید مد نظر قرار گیرد، بررسی کنیم.

وب سایت تنها رنگ و لعاب آن نیست

وب سایت ممکن است رنگهای زیبا، سر تیتر های متحرک (Flash)، گرافیک های جذاب، موزیک و دیگر جزئیات گرافیکی را برای تحت تاثیر قرار دادن بازدیدکنندگان داشته باشد، هر چند ظاهر خوب یک وب سایت قطعاً در موفقیت آن سهم بسیار زیادی ایفا می کند، اما اینکه ظاهر وب سایت مناسب مخاطبین و مطالب ارائه شده آن است و آیا این ظواهر مکان قرارگیری در موتورهای جستجو را بهبود می بخشد یا خیر حائز اهمیت است؟

  • مشاوره طراحی سایت

آیا مشتریان بالقوه می توانند وب سایت شما را یافته و در آن به گشت و گذار بپردازند؟ آیا اگر بازدید کننده وب سایت شما، مسن باشد و یا چشمان ضعیفی داشته باشد، باز هم می تواند خطوط وب سایت شما را خوانده و از خدمات و یا کالاهای شما مطلع شود؟

مشاوره طراحی سایت

بهینه سازی برای موتور های جستجو

بهینه سازی وب سایت ها و مشاوره طراحی سایت برای قرارگیری در صدر فهرست موتورهای جستجو تقریباً تبدیل به یک علم مجزا شده است که می تواند در موفقیت وب سایت شما سهم بسزایی ایفا کند.

یکی از مواردی که می تواند در مشاوره طراحی سایت و قرار گیری وب سایت در صدر فهرست موتور های جستجو مهم باشد، رعایت کردن استاندارد های کدنویسی وب سایت است. موتورهای جستجو به صورت اتوماتیک در اینترنت به دنبال وب سایت ها و قرار دادن اطلاعات آنها در بانک های اطلاعاتی خود هستند. اگر در این حین توسط کد های نوشته شده در پشت سایت گیج شوند، از آنها می گذرند و یا اعتبار سایت را پایین می آورند. موتورهای جستجو به زیبایی سایت، تصاویر متحرک و یا ظاهر فوق العاده اهمیتی نمی دهند. آنها به طور اتوماتیک تنها متون سایت را می خوانند. موتورهای جستجو هنگامی که با کدهای جاوا که به درستی در جایگاه مناسب قرار نگرفتند، گمراه می شوند.

  • البته این بدان معنی نیست که وب سایت شما نمی تواند زیبا و جذاب باشد، اما باید استاندارد های اصلی طراحی وب سایت و مشاوره طراحی سایت در آنها رعایت شود.
  • آیا وب سایت طراح وب سایت مورد نظر شما، در موتورهای جستجو در جایگاهی بالایی قرار می گیرد؟ آیا شما بوسیله موتورهای جستجو مشاوره طراحی سایت خود را یافته اید؟

طراحی سایت

زمان بارگذاری (لود شدن کامل سایت) را چک کنید.

سرعت نمایش وب سایت در مرورگرها یکی از عوامل مهم در یک وب سایت موفق است. به طور متوسط اگر یک وب سایت بیش از 10 ثانیه برای بارگذاری زمان لازم داشته باشد، برای هر ثانیه اضافه احتمال اینکه برخی از بازدید کنندگان از خیر آن بگذرند زیاد تر می شود. در مشاوره طراحی سایت باید تمام فاکتورها مانند کم حجم کردن تصاویر، بهینه سازی دسترسی به بانک های اطلاعاتی، کوچک کردن کد های نوشته شده و ... مد نظر قرار گیرد. هر چند این کارها زمان بر است اما نتیجه حاصله بسیار حائظ اهمیت خواهد بود

کد های استاندارد را چک کنید.

اطمینان حاصل کنید که مشاوره طراحی سایت مورد نظر شما، با استاندارد های وب مانند CSS، HTML 4، XHTML، RSS آشنا هستند. رعایت کردن این استانداردها نه تنها به نمایش صحیح در تمام مرورگرها کمک خواهد کرد، بلکه می تواند در بالا بردن رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک کند..

مشاوره طراحی وب

تطابق با مرورگرهای وب

در حال حاضر بیشتر کاربران اینترنت از Internet Explorer برای بازدید وب سایت ها استفاده می کنند (نزدیک به 80% کل کاربران). اما این بدان معنی نیست که وب سایت شما تنها باید برای این مرورگر طراحی شود. اینترنت یعنی آزادی و هر کاربری می تواند از هر مرورگری که بدان علاقه دارد استفاده کند. متاسفانه از آنجا که طراحی وب سایتی که در تمام مرورگرها به درستی نمایش داده شود کار ساده ای نیست، بیشتر طراحان وب و مشاوره طراحی سایت آن را نادیده می گیرند. اما این مسئله روز به روز از اهمیت بالاتری برخوردار می شود، چرا که کاربران Internet Explorer در حال کاهش و کابران دیگر مرورگرها در حال افزایش هستند. مطمئن شوید که وب سایت مشاوره طراحی سایت و وب سایتی که برای شما طراحی خواهد شد با حداقل سه مرورگر اینترنت زیر تطابق کامل داشته باشد:

       Chrome
       Internet Explorer
       Firefox

در غیر اینصورت احتمال اینکه برخی کاربران را از دست بدهید بالا خواهد بود.

پشتیبانی و مشاوره طراحی سایت

پشتیبانی وب سایت طراحی شده و مشاوره طراحی سایت  یکی از مهمترین مسائلی است که باید در مشاوره طراحی سایت به آنها توجه شود. تغییرات احتمالی و یا گسترش وب سایت شما در صورتی که فاقد پشتیبانی و مشاوره طراحی سایت باشد، کاری سخت و پر هزینه و حتی گاهاً غیر ممکن است. از مشاوره طراحی سایت سوال نمایید که آیا تغییر در وب سایت و یا گسترش آن، رایگان خواهد بود و اگر نه چه میزان هزینه در بر خواهد داشت 
منبع : https://akan.coطبقه بندی: طراحی سایت ( Web Design )،
برچسب ها: طراحی سایت، طراحی وب، مشاور طراحی سایت، بهینه سازی مونورهای جستجو،

تاریخ : چهارشنبه 25 آذر 1394 | 10:11 ب.ظ | نویسنده : الهام کوره پز | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • اشکوار